• info@pooyasanat.com

  • شماره تماس :۴۴۰۹۸۱۷۷-۴۴۰۵۹۰۷۶

بلاگ

مطالب بلاگ...

تعریف سیستم مدیریت کیفیت چیست؟

یکی از پرکاربردترین استانداردهایی که در تمام دنیا از محبوبیت برخوردار است، استاندارد سیستم مدیریت کیفیت یا همان ایزو 9001 است.

در این مطلب به تعریف عبارت سیستم مدیریت کیفیت می پردازیم، اینکه چرا نام این استاندارد سیستم مدیریت کیفیت نامگذاری شده است.

زمانی که صحبت از سیستم مدیریت کیفیت می شود، منظور این است که یک سیستم یا سازمان را با مدنظر قرار دادن کیفیت (کیفیتی که در تعریف استاندارد ایزو 9001 آمده است) برنامه ریزی، ساماندهی، هدایت و کنترل کرد.

سازمانی که تصمیم می گیرد استاندارد ایزو 9001 را پیاده سازی کند، باید کیفیت را در سراسر سازمانش اجرا و پیاده سازی نماید. این کیفیت باید منجر به تولید محصولی شود که الزامات و خواسته ها، بخصوص خواسته های مشتری را برآورده سازد.

استاندارد سیستم مدیریت کیفیت می تواند راهکاری مناسب وعالی برای سازمانی باشد که علاقه مند است مسیر بهبود و پیشرفت را طی کند. البته این نکته را نباید فراموش کرد، این استاندارد و حتی استانداردهای دیگر، زمانی کارگشا خواهند بود که در وهله اول مدیریت ارشد تعهد شدید به اجرا داشته باشد و در وهله دوم، همکاران و کارکنان سازمان نیز به اجرای استاندارد علاقه نشان دهند. درضمن این استاندارد برای اثربخشی نیاز است چندین ماه درسازمان اجرا شود تا پس از آن نتایج آن ملموس و قابل مشاهده باشد.

آدرس

آدرس :

تهران، فلکه دوم صادقیه، ابتدای بلوار فردوس، جنب گل فروشی میلاد، پلاک 68، واحد 19، طبقه چهارم

شماره تماس :

۰۲۱−۴۴۰۹۸۱۷۷

فکس:

۰۲۱−۴۴۰۵۹۱۲۵

کانال تلگرام

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه، از آخرین بروزرسانی ها و اخبار مرتبط با محصولات و شرکت باخبر شوید:

ثبت